נקודה טובה על אנשים טובים

יש לנו מאות מתנדבים ברחבי הארץ שעושים עבודה מדהימה ועוזרים כ"כ לחיילינו האהובים.
נשמח לשתף אתכם בכמה סיפורים מהשבוע האחרון.

אחד מחיילינו עושה השלמה חילית בצריפין לקורס קצינים. הוא שכח ציוד בבית, בימים כתיקונם הייתי לוקח לו דברים מהבית, קונה לו חבילת ממתקים צרכניה המקומית ומגיע לבקר אותו, אך מכיוון שאני בבידוד איני יכול ליסוע אליו. זוג מתנדבים מדהימים מראשון לציון איתן ורונית סיני קנו לו ציוד, גרביים, בוקסרים, כפכפים וממתקים ושתייה והביאו לו עד לשער של הבסיס.

חייל אחר כבר סוגר 28 יום ברצף מיד עם גיוסו לחיל הים. בסיס ההדרכה כולו נתון בבידוד, אי אפשר לראות את החייל אפילו מרחוק. מאירה כץ מחיפה שקיבלה את פנייתנו, לא הסתפקה רק בתרומה שלה, היא שלחה לכל השכונה את הידיעה שהיא אוספת דברים לחייל בודד. החייל נאלץ להביא עוד חבר איתו כדי לאסוף מהש"ג את כל הציוד: הוא ביקש ציוד ספציפי עבורו בגלל שלא התכונן לשהות ארוכה בבסיס, אבל בפועל הוא קיבל ציוד שיספיק לו ולעוד חברים מהמחלקה.
בנוסף לכל פינקו אותו בארגז גדול של עוגיות ביתיות.
מדהים.

 

ביום חמישי אשפזנו חייל חולה בקורונה במתקן הצבאי באשקלון. סך הכל ביקש שנדאג לו לאוזניות אלחוטיות (חבילה הגונה הוא קיבל מאיתנו בטרם צאתו מהבית). יצרתי קשר עם בת אל בן מויאל המתנדבת מאשקלון, "את תקני את האוזניות הפשוטות ביותר והחייל ישלם" ביקשתי ממנה. אבל האוזניות 'הכי פשוטות' שהיא מצאה בשוק הם אוזניות אירפוד היוקרתיות והיא כמובן סירבה בכל תוקף לקחת עליהם תשלום והם באו בעטיפה של שק ממתקים שאני לא יודע אם החייל יספיק לסיים עד סוף ימי המחלה.

חייל אחר, אף הוא חולה קורונה מאושפז שם והוא חובש קרבי, בפלוגה שלו חולים רבים ומבודדים רבים שהוא עוסק בענייניהם גם ממיטת חוליו, הוא זקוק למחשב לשם עבודתו. שיגרתי בקשה דומה למתנדבות שלנו באשקלון "לא מתנה חלילה רק בהשאלה לכמה ימים, זה יוחזר בסוף התקופה", כתבתי להן, אבל אחת המתנדבות, שיר, הודיעה לי שעד סוף היום לחייל יהיה מחשב חדש, לא בהשאלה.. במתנה.

חייל אחר בטירונות באחת החטיבות הקרביות אין קליטה לחברה הסלולארית שבה הוא נמצא, חייבים להחליף לחברה אחרת המאפשרת קליטה חלקה. המשימה נראית בלתי אפשרית בהתחשב בעובדה שהוא בטירונות בשטח בלי יכולת לצאת. לא על המתנדבת שלנו בישוב הקרוב כל כך לבסיס האימון של החטיבה. בתיאום עם מפקדיו היא באה לש"ג לקחה את המכשיר נסעה לעיר הסמוכה החליפה את הסים בצעה את הניוד, חזרה לבסיס הביאה בחזרה את המכשיר ולא נותר למפקדים שלו שאיתם תיאמתי את הכל אלא להזיל דמעות של התרגשות יחד עם החייל.

תודה אנשים יקרים ואהובים, שגם בימים לא פשוטים, אתם מזכירים לנו את הפנים היפות של עם ישראל ❤️

רוצים להצטרף למאגר המתנדבים?
מוזמנים להשאיר פרטים כאן

גלילה לראש העמוד