ילדים, חיילים, יהלומים

את השורות הבאות אני כותב בסערת רגשות כשדמעות חונקות את גרוני.

וזה הסיפור: 

א' נחת בביתי בערב פסח.

עגיל באוזן, תספורת אנרכיסטית. בא עם התיק והגיטרה. לא ידעתי אז שבגיטרה הזאת כלואה נשמתו הענקית .

כבר בצהרי היום הבנתי שקיבלתי מתנה לחג. אין סוגיה בשס שהוא לא היה בקיא בה, למד באחת הישיבות המובחרות בארץ, ניזרק מהבית לפני חצי שנה בעקבות הפיכתו לחילוני מאז הוא מסתובב מהוסטל להוסטל, מחדר לגינה ציבורית ומשם לרחוב.

כששאלתי אותו מדוע הגיע כה מוקדם בבוקר הוא אמר לי בפשטות שכלל לא ישן בלילה, לא היה לו היכן. חיבקתי אותו ונישקתי ואמרתי לו לעולם לא עוד.

מאז הוא דבק בי כבן לאביו, מנצל כל הזדמנות לקבל עוד טיפת אהבה ותשומת לב וגם מחזיר אהבה. הוא נקלט באהבה גדולה על ידי החברים ועושה את השלבים האחרונים לקראת גיוסו הקרוב לצה"ל

ביום העצמאות האחרון הוזמנו ע"י יהודי יקר ד"ר ברוך מסינג מטירת יהודה למסיבת יום העצמאות. הוא גייס את כל המושב לעניין. דיווח על המסיבה הזאת תקבלו בהמשך.

השיא היה הארוחה כיד המלך אבל זאת הייתה הקדמה למה שאני רוצה לספר לכם. בסופה של הסעודה הודלקה מדורה, ישבנו סביבה כולנו ואז שלף א' את הגיטרה שלו, והוציא משם את נשמתו. נשמתו הענקית שהייתה כלואה במוסכמות חברתיות.

הוא פרט על מיתרי הגיטרה וניגן את שיריו של אוהב ישראל הגדול זמר הנשמה ר' שלמה קרליבך זצ"ל. הוא גם סיפר את סיפוריו באותה נעימה מתוקה שריתקה את כולם כולל את המארחים. אף אחד לא העלה בדעתו שא' כזה כישרון במוזיקה.

רגע השיא הגיע.

א' קם לפתע והכריז " אני רוצה שכל אחד יעצום את עיניו ויחשוב על משמעות המילים כי בחיים שעברנו מי לא נתקל בהם.

ומה גיטרה שלו יצאה מנגינת הערגה המתוקה שהלחין ר' שלמה לפסוק "אשא עיניי אל ההרים מאין יבוא עזרי"

כאן עצר את המילים של הפסוק אבל באותה נעימה במילים שלו תוך כדי שהוא פורט על הגיטרה, בה כלואה הייתה נשמתו הוא סיפר כיצד היה אבוד ברחוב וביקש עזרה.

ואז, הוא אמר באותה נשימה, "פגשתי את אהרן, את עמותת עושי חיל, פתאום היה לי אבא"

א' קרב לקהל וזעק בניגון כשהוא פורט על הגיטרה: 

" למי זה לא קרה? מי לא זעק לעזרה והגיע לעמותה ופתאום השתנו חייו??? מי לא יכול להמשיך איתי את הפסוק, וכאן הוא המשיך לשיר את המשך הפסוק 

"עזרי מעם ה' עושה שמים וארץ" כשכל החיילים מצטרפים אליו גועים בבכי של התרגשות.

עין לא נותרה יבשה. גם המארחים בכו.

בי נשבעתי א' ילד שלי, יש בך נשמה ענקית שתעשה רק טוב לכולם, אנחנו נוציא אותה לאור עולם ונרבה אהבה ושלום בעולם. לעולם לא תתקל שבה תהיה לבד. עוד יהלום זוהר במיוחד בן 35 היהלומים שאספתי.

 

גלילה לראש העמוד