מי אנחנו
עמותת עושי חייל הוקמה בחודש חשוון תשע"ז על ידי אהרן גרנות לשעבר סגן עורך העיתון החרדי הפופלארי 'משפחה' במטרה לספק בית ומשפחה לעשרות חיילים חרדים ששילמו את המחיר הקשה ביותר כדי לשרת בצה"ל – הם איבדו את משפחתם וקהילתם. גרנות שנתקל בחיילים הגרים במסגרת הפתרונות שמציע הצבא הבין שעם כל הרצון הטוב של צה"ל לפתור את מצוקת החייל הבודד, הוא לא יכול לספק אבא לכל חייל. זה החל מחייל אחד ששכר דירה בקרית ארבע והשתלב בה, הוא הביא חבר שיגור איתו שהביא חבר נוסף, כשהגיעו עוד שלשה חיילים נפתחה הדירה השניה. כשנפתחה השלישית, הבינו אהרן גרנות, מאיר דנא פיקר אלימלך קרזן שעזרו לו שחייבים להקים עמותה וכך קמה עמותת 'עושי חיל' שאליה הצטרף בהמשך גם אהרן קורץ המנהל אותה כיום לצד גרנות הממשיך להוביל כיו"ר. חברי הוועד המנהל וביניהם מאיר דנא פיקר ואלימלך קרזן פעילים אף הם מאוד במסגרת העמותה.

הפעילויות
השכרת הדירות
העמותה שוכרת לחיילים דירות, היא חותמת את החוזים עם בעלי הדירות. לא לכל החיילים משלם הצבא שכר דירה, יש חיילים שמכל מיני סיבות אינם יכולים לגור עם ההורים או שהם עושים 'יומיות' וחייבים ללון מידי יום בבית החייל והם מגיעים הביתה רק בסופי שבוע. לכל אלה העמותה משלמת שכר דירה בעצמה.
ריהוט הדירות
עם חתימת החוזה בין העמותה לבין בעל הדירה, מתחילה העבודה המרכזית שלנו – לרהט את הדירות, וזה אומר לעקוב אחרי רהיטים למסירה המתפרסמים באתרי האינטרנט השונים , להוציא רכב להובלה, איסוף הרהיטים והעברתם לדירה החדשה, כולל מכשירי חשמל וכל מה שהחייל צריך שיהיה לו בבית
הצמדת משפחה מלווה:

לכל דירה מוצמדת משפחה מלווה המלווה את החייל, דואגת ליצור קשר עם המפקד שלו, מגיעים לטקסים של החייל, מחכים לו מידי שבת לסעודה אחת לפחות.
אספקת צרכי החייל:

עמותת 'עושי חיל' מספקת לחייל כל מה שהוריו הביולוגים היו אמורים לספק : ביגוד קיץ, ביגוד חורף, ציוד טרמי, צרכים מיוחדים שיש לכל חייל, גרביים, בוקסרים, לעיתים דברים מיוחדים. בקיצור כל מה שחייל היה אמור 'להטיל' על הוריו, מוטל עלינו
מזון: כל דירה מזוודת על ידי העמותה : החל מציוד סניטרי, ועד קפה חלב סוכר, נשונשים צ'וקולוקים.

משפחת הלוחמים:

מעבר לכך, משפחת החיילים הבודדים היא קהילה משפחתית של חיילים לכל דבר. מידי ליל שבת סועדים החיילים יחדיו לסעודה שבישלו במו ידיהם ממוצרי מזון שרכשו בתלושים מראש שהפיקה העמותה ששילמה על המוצרים האלה קודם לכן. המקום מנוהל במשותף על ידינו ועל ידי החיילים שהם בעלי תפקידים בעצמם בעמותה, ההחלטות המתקבלות בעמותה הם החלטות משפחתיות המתקבלות באסיפות של החיילים שבהם מועלות בעיות חברתיות. כל ההחלטות החברתיות מתקבלות ביחד תוך שיתוף פעולה מלא ושקוף של כל החיילים כולם המרגישים חלק מניהול המקום.
טיפול פרטני: החיילים באים מוכים וחבולים ולכל אחד מהם שלל בעיות הצריכות פתרון. בכל אלה מטפלת העמותה היוצרת גם קשר עם המפקדים שלהם ומנסה לפתור יחד איתם את הבעיות הרבות של החייל

טיפול אחרי השחרור:

כשם שאין מצב שבו חייל רגיל המסיים את השרות הצבאי עוזב את הבית שלו כך לא יעזבו החיילים את הדירות גם לאחר השחרור. אנחנו ה'הורים' שלהם נמשיך לדאוג להם. לחיילים האלה אין להם לאן לחזור, איש לא יקבל אותם בשחרורם ובקהילה והמשפחה שאותם עזבו איש לא ידאג להם. אנחנו נערכים לכך. אנחנו נתמוך בהם בעת הלימודים האקדמאים, נמשיך לדאוג לצרכיהם עד שיקמו את בתיהם העצמאיים כולל חתונה וגם אחרי החתונה. לשם כך ייסדנו קרן שמחות מיוחדת שממנה נשלם את צורכי החתונה של ה'ילדים' שלנו.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו עדכונים !